סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1279 - 18/08/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

18.8.2020

 
מאמרים
 
 
התעמרות בעבודה - סקירה מקצועית

"התעמרות" הינה מונח לשוני המוכר בשפה העברית עם קונוטציה שלילית, מוגדר מילולית כהתנהגות גסה, אלימה או אכזרית של אדם אחד כלפי אחד אחר. בחינת מונח זה מעלה עובדה חשובה לפיה עד לפני כעשור המונח לא היה מוכר בתחום יחסי העבודה באופן משפטי ובוודאי לא היה אפשרי כעילה עצמאית לתביעת סעד כספי ממעסיק.

למאמר במלואו מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל סיום עבודה

מחולל רב שלבי המהווה כלי עזר בתהליכי סיום עבודה בהתאם ליוזם התהליך - המעסיק או העובד. כאשר המעסיק יוזם את סיום העסקתו של העובד, המחולל כולל את השלבים שהמעסיק צריך לעשות מהזימון לשימוע, דרך ההחלטה באם לסיים את העסקת העובד, מתן הודעה מוקדמת ואישור על תקופת העסקה, ועד למילוי טופס 161. כאשר העובד מתפטר המחולל כולל מכתב התפטרות, אישור על תקופת העסקה וטופס 161.

למחולל סיום עבודה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
מענק סיוע מיוחד למעסיקים שמגדילים את סך המועסקים במשק - שאלות נפוצות

ממשלת ישראל שמחה להעניק מענק סיוע מיוחד למעסיקים שמגדילים את סך המועסקים במשק. המענק מיועד למעסיקים שהצליחו ומצליחים להחזיר עובדים מחופשה ללא תשלום או לקלוט עובדים חדשים. מי שהגדיל בחודשים האחרונים את סך העובדים שהוא מעסיק - עשוי לקבל מענק.
המענק נועד להחזיר את הכלכלה למסלול הצמיחה והוא מצטרף לכלל צעדי הסיוע שניתנו עד כה לעסקים בזמן משבר הקורונה.

לחוזר שירות התעסוקה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מעסיקה חויבה לשלם 230 אלף ש"ח עבור שעות נוספות לעובד עבודת שטח

העובד הועסק אצל המעסיקה כנהג חלוקה של מוצרי אפייה במשך כ- 27 שנים. העובד התפטר עקב הגיעו לגיל פרישה. בכל יום עבודה ביצע העובד שני סבבים של חלוקת סחורה. העובד לא החתים כרטיס עבודה בכניסה לעבודה או ביציאה, אף שלא היתה כל מניעה שיעשה כן. העובד הגיש תביעה כנגד המעסיקה בין היתר לתשלום שעות נוספות וטען כי שעות העבודה היו מ-4:00 עד 15:00. ביה"ד לעבודה דחה את טענות המעסיקה כי העובד עבד מחוץ לחצרים באופן שלא אפשר לפקח על שעות העבודה, היות ומהראיות עלה שהמעסיקה פיקחה על העובד. העובדה שלעובד היה מסלול קבוע ולקוחות קבועים, מעידה שהמעסיקה ידעה בכל רגע נתון היכן העובד נמצא. בית הדין קבע כי הוכח שהעובד עבד כל יום משעה 4:00 עד השעה 15:00 (11 שעות עבודה בכל יום) כאשר בדרך חזרה לביתו העובד חילק סחורה ללקוח נוסף ובנוסף עבד בימי שישי כ- 10 שעות באופן שמזכה אותו בתשלום עבור שעות נוספות. לאור האמור, תביעת העובד לתשלום שעות נוספות התקבלה (סע"ש 52421-11-16, יצחק מאיר נגד ש.י.א.ו. מאפיות שיווק 2001 בע"מ, מיום 26.8.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
 מכר פיננסי חודש חינם + מתנה לבחירה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית