מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1251 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1251 - 28/01/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

28.1.2020

 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות לפיצויי פיטורים

מחולל זה מפרט את תנאי הזכאות לתשלום פיצויי פיטורים.

למחולל זכאות לפיצויי פיטורים במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
לאחר התערבות ההסתדרות: עובדי מדינה באזור המרכז והשפלה יזכו להשלמת שכר בעקבות סבב הלחימה האחרון בעזה

בעקבות יציאת צה"ל למבצע "חגורה שחורה" בעזה בחודש נובמבר האחרון, הנחה פיקוד העורף את העובדים באזורי ההתגוננות "דן", "ירקון" ו"השפלה", לא להגיע למקום העבודה, אך חזר בו מאוחר יותר באותו היום. חודש לאחר מכן פורסם שעובדי מדינה אשר נעדרו לא יקבלו שכר. לאחר התערבות ההסתדרות, ניתנה הנחייה לפיה עובדי מדינה אשר נעדרו ממקום העבודה יהיו זכאים, בדיעבד, להשלמת שכר של עד חצי יום עבודה

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
הוראות למתן פטור מניכוי מס במקור - במשיכת סכומים מקופות גמל לבעלי הכנסות נמוכות

רשות המסים פרסמה היום הוראות המאפשרות לקופות הגמל, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה להעניק פטור מניכוי מס במקור בעת משיכה חד פעמית של כספי תגמולים או כספי פיצויים, לאזרחים בעלי הכנסות נמוכות הזכאים לכך, ובמסגרת התקרות וסכומי המשיכה המרביים שנקבעו. זאת, במקום שיידרשו הזכאים לפנות למשרדי פקידי השומה כדי לקבל את האישור לפטור.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
הנדון: קביעת מועדי דיווח ותשלום דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים - שנת המס 2020

רשות המיסים בישראל פרסמה את מועדי הדיווח והתשלום של דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים לשנת המס 2020.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
הנדון: תוספת מעונות (זכויות הוריות), עדכון התוספת

בהתאם לחוזר הממונה על השכר במשרד האוצר, עודכן סכום תוספת מעונות (זכויות הוריות) במגזר הציבורי עבור ילדים עד גיל 5 בעד ילד אחד או ילד ראשון ובעד ילד שני.

לחוזר הממונה על השכר והסכמי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
הנדון: השתתפות המעסיק בתשלום בגין ארוחות לעובדים - סכום מירבי

בהתאם לחוזר הממונה על השכר במשרד האוצר, החל מיום 1.1.2020 הסכום המרבי להשתתפות המעסיק בגין ארוחות הינו 570 ש"ח לחודש.

לחוזר הממונה על השכר והסכמי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מעסיק אינו מחויב לבטח את העובד בביטוח נכות כשהעובד בוחר שלא להיות מבוטח ברכיב זה

בג"ץ קבע כי פרשנותו של בית הדין הארצי את הוראות סעיף 20 לחוק הפיקוח וצו ההרחבה מעוגנת היטב בלשון החוק וצו ההרחבה ובתכליותיהם. חוק הפיקוח וצו ההרחבה קובעים לעובד זכות וחופש בחירה מלא לבחור לעצמו את המוצר הפנסיוני, וכנגדם המעסיק מחויב לכבד את בחירתו של העובד. לעובד יש זכות לבחור קרן פנסיה מקיפה הכוללת ביטוח נכות ושארים, אך אין בכך כדי לשלול מהעובד להחליט ולהעדיף מוצר פנסיוני שאינו כולל ביטוחי נכות ושארים (בג"ץ 2360/19, התסדרות העובדים הכללית החדשה נ' היועץ המשפטי לממשלה ואח', מיום 16.1.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד אורן פריד – לחץ כאן
 
עובדת לא חויבה להשיב פיצויי פיטורים שקיבלה מהמעסיק למרות שלא הייתה זכאית לקבלם

העובדת הועסקה כעובדת שעתית אצל המעסיקה במכון קוסמטיקה. כשנתיים לאחר תחילת עבודתה, מסרה העובדת למעסיקה מכתב מטעם רופאה תעסוקתית ובו נכתב כי "הנ"ל אינה כשירה לעבודה". עם סיום העסקתה שוחררו לעובדת כספי הפיצויים מקרן הפנסיה, ולצורך השלמתם נמסרה לה המחאה. העובדת לא הוכיחה כי עמדה בתנאי סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים ועל כן היא לא הייתה זכאית לפיצויי פיטורים על בסיס מצבה הבריאותי. למרות זאת בית הדין לא הורה על השבת הסכומים ששולמו לעובדת בגין פיצויי פיטורים וזאת מהסיבה שהמעסיקה בחרה בעת סיום יחסי העבודה שלא לבחון את זכאותה המשפטית של העובדת ולשלם לה את פיצויי הפיטורים. בנוסף, המעסיקה הודתה כי קיים נוהג לפיו עובדות ותיקות זכאיות לתשלום פיצויי פיטורים. זאת ועוד, מאחר והמעסיקה לא טענה כי סכום זה שולם בשגגה, עקב מרמה וכיו"ב ובנוסף, משלא עלתה בזמן שחלף מסיום עבודתה טענת קיזוז אלא רק בעת ההליך המשפטי, הרי המסקנה המתבקשת היא שהמעסיקה בחרה לשלם תשלום זה לעובדת, מעבר לזכאותה החוקית וויתרה על טענותיה לעניין זה ועל כן, אין מקום להורות על השבת סכומים אלו בדיעבד (ד"מ 27491-03-18, טטיאנה ארונוב נגד יוליה טיפולים קוסמטיים בע"מ, מיום 8.9.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות שע"מ למייצגים
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים בשת"פ עם אלי אסדו יוע"מ, מומחה למערכות מס ממוחשבות (שע"מ) מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
טיפול בשארים
יום העיון יוקדש כולו לסוגיות העולות לגבי כללי מיסוי הכספים, המענקים, הקצבאות ויתר אותן ההכנסות שזכאים לקבל היורשים, המוטבים או השארים וכל הזכויות שעוברות אליהם מקופות הגמל לקצבה או קרנות הפנסיה, כמו גם לשארים של עובדים שזכאים לפיצויים ולמענקי פרישה לאחר פטירת העובד.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות שע"מ - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית