סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1267 - 26/05/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

26.5.2020

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד ביום ירושלים

בחוק יום ירושלים, התשנ"ח-1998, הוכרז יום כח' באייר כחג מדינה, אשר ייקרא בשם "יום ירושלים". יום ירושלים נקבע בחוק כיום בחירה - יום שהבחירה בידי העובד לצאת לחופשה או לעבוד. באם בחר העובד לצאת לחופשה ביום ירושלים, ינוכה היום מיתרת ימי החופשה הצבורים העומדים לרשותו.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי – לחץ כאן
 
זכאות עובד שאינו יהודי להיעדרות בתשלום בחגי עדתו

בהתאם לסעיף 18א לפקודת סדרי השלטון והמשפט התש"ח 1948, לשאינם יהודים הזכות לקיים ימי מנוחה בשבתם ובחגיהם. עוד קובעת הפקודה כי עובד לא יהודי זכאי לבחור כימי מנוחה את חגי ישראל או את חגי עדתו, לפי המקובל עליו ועל בחירתו זו יחולו הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א 1951.

להתייחסות מאת עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
חג השבועות – שעות העבודה בערב החג ותשלום עבור יום החג

סעיף 18א(א) לפקודת סדרי השלטון והמשפט, תש"ח-1948 קובע, כי ימי המנוחה הקבועים במדינת ישראל (מועדי ישראל) הינם שני ימי ראש השנה, יום הכיפורים, ראשון ושמיני עצרת של סוכות, ראשון ושביעי של פסח וחג השבועות. לקראת חג השבועות, להלן תזכורת באשר לעיקר זכויות העובדים בחג.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הפקדות מעסיק לגמל ולפיצויים

מחולל זה מפרט את חובות המעסיק להפקדות לגמל ולפיצויים עבור כל העובדים, בהתאם לצו ההרחבה לפנסיית חובה שחל על כלל המשק.

למחולל הפקדות מעסיק לגמל ולפיצויים – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
ביהמ"ש המחוזי חזר ופסק בפעם נוספת כי על העסקת המסתננים בענף התעשייה או הבנייה יש להטיל היטל בשיעור 15%

מעסיקה העסיקה מסתננים שהחזיקו ברישיון לפי סעיף 2(א)(5) לחוק הכניסה לישראל שאינו מהווה אשרת עבודה. בניהם גם כ- 800 מסתננים, שמוצאם מחבל דארפור, חבל הרי הנובה והנילוס הכחול, המחזיקים באישור ישיבת ארעי מסוג א/5 (תושב ארעי) מטעמים הומניטאריים. פקיד השומה חייב את המעסיקה בתשלום היטל של 20% ועל החלטה זו של פקיד השומה הוגשה תביעה לביהמ"ש המחוזי. ביהמ"ש פסק כי שאלת החוקיות שבהטלת היטל על המסתננים אשר קבלו אשרות מסוג א/5 תושב ארעי, עולה בקנה אחד עם לשונו ורוחו של חוק ההיטל. הדבר נכון הן ביחס לכלל המסתננים, והן ביחס לאותם מסתננים יוצאי חבל דרפור, חבל הנובה והנילוס הכחול. בשאלת שיעור ההיטל פסק בימ"ש כי מדיניות אי האכיפה של הממשלה בסוגיית המסתננים היא "המשקפיים" שדרכם יש להביט על סוגיית ההיטל בכללותה. התוצאה הסופית היא שהמסתננים עובדים בישראל בכל הענפים ללא "היתר" כדין. הממשלה משלימה עם תופעה זו, גם אם בלית ברירה, וגם אם באופן זמני. בין המסתננים קיימים כאלה העובדים בענף התעשייה והבנייה. המחוקק מצא לנכון לקבוע שיעור היטל נמוך יותר לעובדים זרים בענפים אלה. שיעור זה לא נקבע בשל כך שמדובר בעובדים בהיתר לפי חוק עובדים זרים. שיעור זה נקבע אך בשל כך שהמחוקק מצא לנכון להקל על מעסיקים בענפים אלה (ע"מ 58675-01-17, הומטק שרותי כוח אדם בע"מ נגד פקיד שומה רחובות, מיום 19.04.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
נדחתה תביעת עובדת הריונית לאפליה והעסקה פוגענית

עובדת הועסקה חצי שנה כקופאית אצל המעסיקה. במקום העבודה היו משמרות בוקר וערב, היות שהעובדת למדה ראיית חשבון בלימודי ערב התבקש ששעות העבודה יתאימו למערכת הלימודים שלה. העובדת התחילה את עבודתה בעבודת משמרות, אולם בפועל, למעט 2 משמרות ערב, כל המשמרות שביצעה היו רק בקרים. העובדת הרתה בסמוך לתחילת עבודתה ומשלב זה החלה הדרדרות ביחסי העבודה. העובדת לא הסכימה לתת משמרות בהתחשב בצרכי המעסיקה, ולכן הוחלט להעבירה לסניף אחר. העובדת סירבה לקבל את המצב החדש ותבעה את המעסיקה בטענה כי פוטרה לאחר 6 חודשים מחמת הריונה וללא היתר לפי סעיף 9 (א) לחוק עבודת נשים, התשי"ד- 1954. העובדת דרשה פיצוי בשל העסקה פוגענית, נאלצה לעבוד גם כסדרנית והרימה ארגזים ונאמרו לה ביטויים כגון- "יש לך טפשת הריון". מנגד, טענה המעסיקה כי לא התחייבה לעובדת שתועסק רק במשמרות בוקר, אלא רק שתהה השתדלות לכך והוכחשו הביטויים הפוגעניים. בסיום ההליך המשפטי נקבע כי גרסת המעסיקה מהימנה ונדחתה מרבית תביעת העובדת אשר נמצאו בה סתירות רבות. עוד נקבע כי העובדת לא פוטרה אלא שהתבקשה לעבור סניף וזאת נוכח חיסוריה המרובים ולא עקב הריונה, כמו כן אין לראות בכך הרעה מוחשית שכן הוכח כי הפתרון נבע כדי לסייע למצב שנוצר. כמו כן, נדחתה גם טענת האפליה והפיטורים בגין הריון (סע"ש 21248-03-16, הודיה לוי נ' ג.מ. מעיין אלפיים בע"מ, מיום 14.11.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון טופס 161 יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית