סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1280 - 25/08/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

25.8

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד ב- 1 בספטמבר

ככלל, החוק אינו מקנה זכות להיעדר בתשלום ב- 1 בספטמבר. עם זאת, בהסכמים קיבוציים ובצווי הרחבה שונים נקבע, כי עובדים יהיו זכאים להיעדר מעבודתם בתשלום (ימי בחירה) בלי שיום זה ינוכה מימי החופשה העומדים לרשותם. חלק מן ההסכמים מפרטים, אילו ימים ייחשבו כימי בחירה, וחלקם מציינים, כי העובד יהיה זכאי ליום בחירה, בלי לפרט, אילו ימים ייחשבו כיום בחירה.

להתייחסות מאת עו"ד נטע סלע – לחץ כאן
 
פטור ממס על פיצויי פיטורין מותנה בפרישה מוחלטת וסופית וניתוק מוחלט של יחסי עובד מעביד

ככלל עמדת רשות המיסים הנה שהזכאות לפטור ממס בגין מענק פרישה בהתאם לפקודה מותנית בכך שהפרישה של השכיר הנה פרישה מוחלטת וסופית, שמשמעה ניתוק מוחלט של יחסי עובד מעביד ומדובר בניתוק אמיתי ולא מלאכותי הנעדר תכלית כלכלית ממשית.

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הוצאות נסיעה לעבודה וממנה

מחולל זה מפרט את חובותיו של מעסיק בתשלום הוצאות נסיעה לעובדים, מביתם לעבודה וממנה.

למחולל הוצאות נסיעה לעבודה וממנה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
דמי אבטלה – תיקון חוק הביטוח הלאומי 216+217 (הוראות מיוחדות לעניין ביטוח אבטלה) הקלות בתנאי הזכאות לאבטלה בתקופת משבר הקורונה

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר בעניין ההקלות בתנאי הזכאות לאבטלה בתקופת משבר הקורונה. בחוזר מפורטים תיקוני החקיקה שפורסמו בהוראת שעה שתוקפה החל מ-28.6.2020 ועד 31.10.2021 אשר משפיעים לטובה על מאות אלפי מובטלים. הוראת השעה כוללת הארכה של תיקונים קיימים וכן הוספת הקלות חדשות שיהיו בתוקף עד 06.2021.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
טעות עליה הסתמך מעסיק הובילה להפחתת הלנת פיצויי פיטורים למחצית מקביעה מקורית

מזכירה ותיקה במשרד עורכי דין תבעה בבית הדין האזורי את המעסיק בגין הפרת זכויות שונות המגיעות לה ועיקרן בטענה כי בסיום העסקה לא קיבלה את פיצויי הפיטורים וכן לא נערך לה שימוע כדין. נקבע כי העובדת זכאית לפיצויי בגין אי קיום שימוע ע"ס 30,000 ש"ח, פיצויי פיטורים וכן פיצויי בגין הלנת פיצויי הפיטורים. המעסיק ערער על כלל החיובים בבית הדין הארצי ועיקרי טענותיו התבססו על כך שיש לקזז את כספי הפיצויים מהכספים שנצברו לזכות העובדת בקרן השתלמות וקופת הגמל. נטען כי העובדת היתה המוציאה והמביאה בכל הקשור לתשלום שכרה והתנאים הנלווים, לרבות התקשרות עם משרד רו"ח. לפיכך, נטען כי המעסיק הולך שולל בכל הקשור לזכויותיה השונות בקופות הגמל. נטען כי החתימה על הצטרפות לקופת גמל שעל פיו ההפקדות הם לתגמולים בלבד ולא תגמולים ופיצויי פיטורים, אינה חתימתו. נקבע כי טענת המעסיק לקיזוזים מחבות כספי פיצויי הפיטורים נידחת שהרי חתם על מידי חודש בחודשו על מסמכים ברורים וקצרים להעברת הכספים. יחד עם זאת, נקבע כי אין בקבלת טענת העובדת כדי לשלול את טענת המעסיק לפיה מתוך טעות סבר כי הכספים שבקרן ההשתלמות וקופת הגמל ממצים את חובתו לעניין תשלום פיצויי פיטורים לעובדת ועל כך ניתן ללמוד גם מהעובדה שבסיום היחסים הפנה את העובדת לגבות את כספי הפיצויים מקופת הגמל. אומנם משהועמד המעסיק על טעותו היה עליו לשלם את פיצויי הפיטורים אך נקבע כי יש להתחשב חלקית בהליך מחשבתו ולהפחית את סכום פיצויי ההלנה אך לא לבטלם וכך נפסק פיצויי הלנה ע"ס 45,000 ש"ח במקום 90,000 ש"ח אשר נקבעו בבית הדין האזורי (ע"ע 31967-01-19, יורם שפטל נ' סילבי מאיר, מיום 4.02.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
 מכר פיננסי חודש חינם + מתנה לבחירה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית