סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1276 - 28/07/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

21.7

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד בתשעה באב

עובד שאין לו זכות ליום בחירה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה, רשאי לקחת יום חופשה, על חשבון החופשה השנתית לה הוא זכאי, בהודעה מראש למעסיק כקבוע בחוק חופשה שנתית.

להתייחסות מאת עו"ד דנה להב – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
הדיווח למוסד לביטוח לאומי של העובד ושל המעסיק בהפסקת עבודה ובחזרה לעבודה

המאמר מתמקד בהיבטים הקשורים לביטוח הלאומי לאור המשבר הכלכלי הנובע מנגיף הקורונה ומבוסס על המידע הידוע לכותבת ביום כתיבתו. לפני שימוש במידע יש להתעדכן באתר האינטרנט של הביטוח הלאומי. המידע במאמר נועד להסב את תשומת הלב לאמור בו ואינו מהווה ייעוץ או חוות דעת. בעקבות הגל השני של התפרצות נגיף הקורונה בישראל, הוארכה תקופת הזכאות לדמי אבטלה ולמענק הסתגלות מיוחד.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הוצאות נסיעה לעבודה וממנה

מחולל זה מפרט את חובותיו של מעסיק בתשלום הוצאות נסיעה לעובדים, מביתם לעבודה וממנה.

למחולל הוצאות נסיעה לעבודה וממנה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
נדבקת בקורונה במקום העבודה? בדוק את זכאותך לדמי פגיעה בעבודה!

ביום 20.7.2020 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה בעניין מחלת הקורונה. בהתאם להודעה, מי שחלה בקורונה כתוצאה מחשיפה לחולה במקום העבודה - יכול להיות מוכר כנפגע בעבודה, ולקבל מהביטוח הלאומי דמי פגיעה מעבודה עבור הימים שלא עבד, בזמן שהיה חולה בקורונה.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
הודעה לתקשורת - פסק דין בבג"ץ 1633/20 ובבג"ץ 2070/20 בעניין הוצאת תעודת מחלה גורפת לעובדים שכירים שנמצאים בבידוד בשל חשש להידבקות בנגיף הקורונה

ביום 27.7.2020 פרסם בית משפט העליון הודעה בעניין קבלת שתי עתירות שהגישו, בין היתר, מספר ארגוני מעסיקים. בעתירות נקבע כי חוק דמי מחלה אינו מסמיך את ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות להנפיק תעודת מחלה גורפת לכל העובדים השכירים השוהים בבידוד מחשש להידבקות בנגיף הקורונה. על כן נקבע כי תעודת המחלה הגורפת בטלה.

להודעת בית משפט העליון במלואה – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בג"ץ קבע כי הצו הגורף שאישר ימי מחלה על בידוד יבוטל

עתירה זו עוסקת בטענתם של גופים המייצגים מעסיקים רבים כנגד תוקפות הוצאתה של "תעודת מחלה גורפת לעובד השוהה בבידוד לפי צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019) (בידוד בית) (הוראת שעה), התש"ף-2020". לטענת העותרים, תעודה זו הוצאה בחוסר סמכות ועל כן יש להכריז על בטלותה. מנגד, המדינה בצרוף ההסתדרות טענה, כי תעודת המחלה הגורפת כמוה ככל תעודת מחלה שניתנה מכוח חוק דמי מחלה ומחייבת את המעסיק. זאת, מאחר שהתעודה הוצאה על ידי רופאה בכירה, מומחית בעלת-שם בתחום האפידמיולוגיה, כחלק מהמאבק הלאומי, והכלל עולמי, בפנדמיית הקורונה. עוד נטען כי התעודה הותאמה לצרכי השעה אשר גוזרים על כל אדם שקיים לגביו חשש של הדבקה בנגיף להיכנס לבידוד. נקבע כי תבוטל תעודת המחלה הגורפת עד לסוף חודש ספטמבר 2020 וכן בפרק הזמן שעד כניסת הוראת הבטלות לתוקפה, תיבחן המשיבה את השאלה מיהו הגורם שראוי שיישא בנטל הכלכלי הכרוך בשמירה על בריאות הציבור בהקשר זה, וכי תיקבענה הוראות מתאימות לטובת העובדים, המעסיקים והציבור בכללותו (בג"ץ 1633/20 ו- 2070/20, סל שרותי בריאות ואח' נ' מדינת ישראל ואח', מיום 27-07-2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
פיטורי עובדת בהריון לאחר חמישה חודשי עבודה לא מהווים התחמקות מהגנות הקבועות בחוק עבודת נשים

עובדת בהריון אשר הועסקה בתפקיד פקידותי במשרד רואה חשבון במשך כ-חמישה חודשים וארבעה ימים, הגישה תביעה כנגד מעסיקה בטענה לפיה פוטרה מעבודתה, מחמת הריונה בניגוד להוראות חוק שיווין ההזדמנויות בעבודה, מבלי שנערך לה שימוע ובסמוך להשלמת ששה חודשי עבודה וזאת על מנת לחמוק מהגנות הקבועות בחוק עבודת נשים. המעסיק טען מנגד, כי העובדת פוטרה משיקולים עניינים וללא קשר להריונה. שכן העובדת נהגה לאחר או לצאת מוקדם פעמים רבות ללא הודעה או תיאום מוקדם ולא ביצעה את עבודתה לשביעות רצונו וכן נעדרה ל- 6 ימים ברציפות ללא הודעה בתקופה הלחוצה ביותר במשרד. בית הדין קיבל תביעתה של העובדת בחלקה הקטן, המעסיק נדרש לשלם פיצוי בגין אי עריכת שימוע כדין בסך של 6,000 ₪ (סע"ש 35150-04-17, מעין ממן נ' תאופיק עראם, מיום 22.12.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית