סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1268 - 02/06/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

2.6.2020

 
מאמרים
 
 
משבר הקורונה בהיבט הביטוח הלאומי – זכאות לדמי אבטלה מיום 1.6.2020 ואילך

המאמר מתמקד בהיבטים הקשורים לביטוח הלאומי לאור המשבר הכלכלי הנובע מנגיף הקורונה. המאמר עוסק בין היתר בהבהרות ליום 1.6.2020 ואילך בנושאי חל"ת ואבטלה, הארכת הזכאות האוטומטית לדמי אבטלה עד 31.5.2020, בדיקת מספר ימי חל"ת ועוד.

למאמר במלואו מאת רו"ח אורנה צח גלרט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הודעה לעובד

מחולל זה מהווה כלי עזר ליצירת הודעה לעובד
[הודעה בדבר פירוט תנאי עבודה, הודעה על שינוי בתנאי עבודה, הודעה על הפרשת תשלומים עבור תנאים סוציאליים]

למחולל הודעה לעובד במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
תכנית שר האוצר ישראל כ"ץ לעידוד התעסוקה יוצאת לדרך

במטרה לתמרץ מעסיקים במשק להחזרת עובדים לעבודה מהר ככל האפשר, הפיץ שר האוצר, ישראל כ"ץ, את תזכיר החוק הכולל מתן מענק לעידוד התעסוקה. על פי המתווה שגיבש שר האוצר יחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והדרגים המקצועיים, יינתן מענק לכל עסק בגין כל עובד שיוחזר החל מה-1.6 בסכום כולל של 7,500 שקל. בגין עובדים שהוחזרו לתעסוקה החל מה-1.5, יקבל העסק מענק בסכום כולל של 3,500 שקל.

לחוזר משרד האוצר במלואו – לחץ כאן
 
תגמולים למשרתים במילואים שיצאו לחל"ת בעקבות הקורונה

בעקבות משבר "הקורונה", יצאו לחל"ת מאות אלפי עובדים, שחלקם נקראו לשירות מילואים. כדי להקל על המשרתים במילואים שיצאו לחל"ת ועל מעסיקיהם - משרתי המילואים יוכלו לקבל את תגמולי המילואים ישירות מהביטוח הלאומי באמצעות הגשת תביעה אישית.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
הבהרה למקבלי קצבאות הזכאים גם לדמי אבטלה

המוסד לביטוח לאומי פרסם הודעה בעניין מקבלי קצבאות הזכאים גם לדמי אבטלה. בהתאם להודעה, בימים האחרונים פורסם בכלי התקשורת שיופסק הקיזוז של דמי האבטלה מקצבאות נוספות, ושהכספים שמגיעים לכם ישולמו רטרואקטיבית. ברצוננו להבהיר שהמידע הזה שגוי, כיוון שביצוע שינויים אלה עדיין לא אושר בכנסת.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
חובות מעסיק בעניין הטרדה מינית כלפי עובדת הנשלחת לעבודה בחו"ל

עובדת הועסקה מס' חודשים בחברה עד אשר התפטרה והגישה תביעה לבית הדין האזורי כנגד המעסיקה ומנכ"ל המעסיקה בגין עילות שונות לפי חוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח- 1998. בבית הדין, העובדת טענה כי בוצעו בה 14 מעשי הטרדה מינית במסגרת עבודתה ע"י מנכ"ל המעסיקה וע"י "אדם נוסף". כמו כן, נטען כי היתה התנכלות כלפיה בעקבות תלונתה על מעשי ההטרדה המינית וכן הפרה החברה חבויות כמעסיקה על פי החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית. בית הדין האזורי דחה חלקית את תביעת העובדת. בית הדין הארצי קיבל את הערעור בחלקו וקבע כי סביבת העבודה לא היתה ראויה, ומשאירע מעשה הטרדה מינית במדינה זרה ע"י "אדם נוסף" בסביבת עבודה שקשורה למעסיקה, הרי שהיא נושאת באחריות לו, בשל אי נקיטת אמצעי מנע סבירים בנסיבות העניין ונפסק סך כולל של 215,000 ש"ח פיצוי לעובדת (ע"ע 64261-10-18, פלונית נ' חברה אלמונית ואלמוני אלמוני, מיום 07.01.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הדרכת זום - מענק עידוד תעסוקה
סקירת החוק לעידוד התעסוקה למעסיקים המחזירים עובדים מחל"ת, עדכונים ושינויים בביטוח לאומי. יום עיון שמוקדש כולו להסברים, הנחיות ועדכונים בכל החידושים והשינויים בתקופת משבר הקורונה בנושאים הקשורים לדיני עבודה וביטוח לאומי, למעסיקים לשכירים ולעצמאים.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
פינבוט – גלגל ההצלה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית