סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1267 - 26/05/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

26.5.2020

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד ביום ירושלים

בחוק יום ירושלים, התשנ"ח-1998, הוכרז יום כח' באייר כחג מדינה, אשר ייקרא בשם "יום ירושלים". יום ירושלים נקבע בחוק כיום בחירה - יום שהבחירה בידי העובד לצאת לחופשה או לעבוד. באם בחר העובד לצאת לחופשה ביום ירושלים, ינוכה היום מיתרת ימי החופשה הצבורים העומדים לרשותו.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי – לחץ כאן
 
זכאות עובד שאינו יהודי להיעדרות בתשלום בחגי עדתו

בהתאם לסעיף 18א לפקודת סדרי השלטון והמשפט התש"ח 1948, לשאינם יהודים הזכות לקיים ימי מנוחה בשבתם ובחגיהם. עוד קובעת הפקודה כי עובד לא יהודי זכאי לבחור כימי מנוחה את חגי ישראל או את חגי עדתו, לפי המקובל עליו ועל בחירתו זו יחולו הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א 1951.

להתייחסות מאת עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
חג השבועות – שעות העבודה בערב החג ותשלום עבור יום החג

סעיף 18א(א) לפקודת סדרי השלטון והמשפט, תש"ח-1948 קובע, כי ימי המנוחה הקבועים במדינת ישראל (מועדי ישראל) הינם שני ימי ראש השנה, יום הכיפורים, ראשון ושמיני עצרת של סוכות, ראשון ושביעי של פסח וחג השבועות. לקראת חג השבועות, להלן תזכורת באשר לעיקר זכויות העובדים בחג.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הפקדות מעסיק לגמל ולפיצויים

מחולל זה מפרט את חובות המעסיק להפקדות לגמל ולפיצויים עבור כל העובדים, בהתאם לצו ההרחבה לפנסיית חובה שחל על כלל המשק.

למחולל הפקדות מעסיק לגמל ולפיצויים – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
ביהמ"ש המחוזי חזר ופסק בפעם נוספת כי על העסקת המסתננים בענף התעשייה או הבנייה יש להטיל היטל בשיעור 15%

מעסיקה העסיקה מסתננים שהחזיקו ברישיון לפי סעיף 2(א)(5) לחוק הכניסה לישראל שאינו מהווה אשרת עבודה. בניהם גם כ- 800 מסתננים, שמוצאם מחבל דארפור, חבל הרי הנובה והנילוס הכחול, המחזיקים באישור ישיבת ארעי מסוג א/5 (תושב ארעי) מטעמים הומניטאריים. פקיד השומה חייב את המעסיקה בתשלום היטל של 20% ועל החלטה זו של פקיד השומה הוגשה תביעה לביהמ"ש המחוזי. ביהמ"ש פסק כי שאלת החוקיות שבהטלת היטל על המסתננים אשר קבלו אשרות מסוג א/5 תושב ארעי, עולה בקנה אחד עם לשונו ורוחו של חוק ההיטל. הדבר נכון הן ביחס לכלל המסתננים, והן ביחס לאותם מסתננים יוצאי חבל דרפור, חבל הנובה והנילוס הכחול. בשאלת שיעור ההיטל פסק בימ"ש כי מדיניות אי האכיפה של הממשלה בסוגיית המסתננים היא "המשקפיים" שדרכם יש להביט על סוגיית ההיטל בכללותה. התוצאה הסופית היא שהמסתננים עובדים בישראל בכל הענפים ללא "היתר" כדין. הממשלה משלימה עם תופעה זו, גם אם בלית ברירה, וגם אם באופן זמני. בין המסתננים קיימים כאלה העובדים בענף התעשייה והבנייה. המחוקק מצא לנכון לקבוע שיעור היטל נמוך יותר לעובדים זרים בענפים אלה. שיעור זה לא נקבע בשל כך שמדובר בעובדים בהיתר לפי חוק עובדים זרים. שיעור זה נקבע אך בשל כך שהמחוקק מצא לנכון להקל על מעסיקים בענפים אלה (ע"מ 58675-01-17, הומטק שרותי כוח אדם בע"מ נגד פקיד שומה רחובות, מיום 19.04.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
נדחתה תביעת עובדת הריונית לאפליה והעסקה פוגענית

עובדת הועסקה חצי שנה כקופאית אצל המעסיקה. במקום העבודה היו משמרות בוקר וערב, היות שהעובדת למדה ראיית חשבון בלימודי ערב התבקש ששעות העבודה יתאימו למערכת הלימודים שלה. העובדת התחילה את עבודתה בעבודת משמרות, אולם בפועל, למעט 2 משמרות ערב, כל המשמרות שביצעה היו רק בקרים. העובדת הרתה בסמוך לתחילת עבודתה ומשלב זה החלה הדרדרות ביחסי העבודה. העובדת לא הסכימה לתת משמרות בהתחשב בצרכי המעסיקה, ולכן הוחלט להעבירה לסניף אחר. העובדת סירבה לקבל את המצב החדש ותבעה את המעסיקה בטענה כי פוטרה לאחר 6 חודשים מחמת הריונה וללא היתר לפי סעיף 9 (א) לחוק עבודת נשים, התשי"ד- 1954. העובדת דרשה פיצוי בשל העסקה פוגענית, נאלצה לעבוד גם כסדרנית והרימה ארגזים ונאמרו לה ביטויים כגון- "יש לך טפשת הריון". מנגד, טענה המעסיקה כי לא התחייבה לעובדת שתועסק רק במשמרות בוקר, אלא רק שתהה השתדלות לכך והוכחשו הביטויים הפוגעניים. בסיום ההליך המשפטי נקבע כי גרסת המעסיקה מהימנה ונדחתה מרבית תביעת העובדת אשר נמצאו בה סתירות רבות. עוד נקבע כי העובדת לא פוטרה אלא שהתבקשה לעבור סניף וזאת נוכח חיסוריה המרובים ולא עקב הריונה, כמו כן אין לראות בכך הרעה מוחשית שכן הוכח כי הפתרון נבע כדי לסייע למצב שנוצר. כמו כן, נדחתה גם טענת האפליה והפיטורים בגין הריון (סע"ש 21248-03-16, הודיה לוי נ' ג.מ. מעיין אלפיים בע"מ, מיום 14.11.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הדרכת זום - מענק עידוד תעסוקה
סקירת החוק לעידוד התעסוקה למעסיקים המחזירים עובדים מחל"ת, עדכונים ושינויים בביטוח לאומי. יום עיון שמוקדש כולו להסברים, הנחיות ועדכונים בכל החידושים והשינויים בתקופת משבר הקורונה בנושאים הקשורים לדיני עבודה וביטוח לאומי, למעסיקים לשכירים ולעצמאים.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
פינבוט – גלגל ההצלה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית