מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1253 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1253 - 11/02/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

koloved

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
תקנות הבחירות לכנסת (תשלום שכר לעובד בסיעוד שאינו אזרח ישראלי המועסק על ידי יחיד) (הוראות לעניין הבחירות לכנסת העשרים ושלוש), התש"ף-2020

ביום 9.2.2020 פורסמו ברשומות תקנות הבחירות לכנסת (תשלום שכר לעובד בסיעוד שאינו אזרח ישראלי המועסק על ידי יחיד) (הוראות לעניין הבחירות לכנסת העשרים ושלוש), התש"ף-2020. עניינן של התקנות, בתשלום לעובד שאינו אזרח ישראלי העובד בענף הסיעוד ע"י יחיד, ביום הבחירות לכנסת.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
צו בריאות העם ( נגיף הקורונה החדש 2019) (הוראות למעסיק של עובד בבידוד בית) (הוראת שעה), התש"ף-2020

ביום 4.2.2020 פורסם ברשומות צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019)(הוראות למעסיק של עובד בבידוד בית) (הוראת שעה), התש"ף-2020. צו בריאות העם קובע בין היתר, כי מעסיק של עובד בבידוד לא ידרוש ממנו ולא יאפשר לו כניסה למקום העבודה במהלך תקופת הבידוד, גם אם העובד ביקש זאת.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל היעדרות עובד בשל מחלת הורה

מחולל זה מפרט את זכאותו של העובד להיעדר בשל מחלת הורה ואת זכאותו לתשלום דמי מחלה עקב היעדרות זו.

למחולל היעדרות עובד בשל מחלת הורה במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
תעודת מחלה גורפת לעובד השוהה בבידוד לפי צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019) (בידוד בית) (הוראת שעה), התש"ף-2020

ביום 4.2.2020 פרסם משרד הבריאות חוזר ובו הנחיות לעניין תעודת מחלה גורפת לעובד השוהה בבידוד לפי צו בריאות העם בעקבות נגיף הקורונה החדש.

לחוזר משרד הבריאות במלואו – לחץ כאן
 
דווח ותשלום דמי ביטוח עבור עובדים במערכת הבחירות לכנסת ה- 23 בחודש מרץ 2020

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר בעניין יום הבחירות לכנסת שיתקיימו ביום 02/03/2020. בחוק מיסוי תשלומים בתקופת הבחירות, התשנ"ו - 1996 ובתקנות מיסוי תשלומים ביום הבחירות התשנ"ו - 1996 נקבעו הוראות מיוחדות למיסוי תשלומים בתקופת הבחירות. הוראה זו כוללת הנחיות הן לגבי תשלומים שחלות עליהם הוראות הדין המיוחד, והן לגבי תשלומים אחרים המשולמים בגין בחירות.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
העתקת מפעל למקום מרוחק ממקום מגוריו של העובד לא היווה הרעת תנאים

העובד, נגר במקצועו, מתגורר בישוב קרני שומרון. ביום 13.2.2006 החל העובד לעבוד אצל המעסיקים ובחודש ינואר 2013 הועבר המפעל ממושב נווה ימין לאזור התעשייה סלעית. לטענת העובד, המעבר אילץ אותו להאריך את זמן הגעתו לעבודה וחזרה ממנה, מבלי שעמדה לרשותו תחבורה ציבורית נוחה. בנוסף, בשל התארכות נסיעותיו ותלות בתחבורה ציבורית (שכן אין לעובד רישיון נהיגה או רכב פרטי) נאלץ העובד לעבוד פחות שעות ביום, דבר שפגע בשעות עבודתו ובשכרו. כתוצאה מכך שלח מכתב ההתפטרות וטען כי נסיבות אלה מהוות הרעה מוחשית בתנאי עבודתו של העובד ולפיכך הינו זכאי להתפטר מהעבודה ולזכות בפיצויי פיטורים בדין מפוטר לפי סעיף 11(א) לחוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג-1963. מנגד המעסיקים טענו כי העובד לא הרים את נטל ההוכחה כי מדובר בהרעת תנאים מוחשית ושיש לדחות רכיב זה. התביעה נדחתה ונקבע כי לא נסתרה טענת המעסיקים כי המרחק הגאוגרפי של מקום העובדה החדש הצטמצם. לא הוכחה בראיות מספקות טענת העובד בדבר העדר תחבורה ציבורית זמינה למקום העובדה החדש וטענתו בדבר התארכות ממשית של זמן הנסיעה לעבודה וממנה ולא הוכחה טענת העובד לפגיעה מוחשית בשכרו כתוצאה מהמעבר. לאור האמור, לא הוכיח העובד טענתו בדבר הרעה מוחשית בתנאי עבודתו שבגינה התפטר (סע"ש 1884-10-16, ארטור מאירזון נ' אידאה איכות ברהוט בע"מ וג'ורג'יו טרצ'יני, מיום 08.12.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות שע"מ למייצגים
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים בשת"פ עם אלי אסדו יוע"מ, מומחה למערכות מס ממוחשבות (שע"מ) מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
טיפול בשארים
יום העיון יוקדש כולו לסוגיות העולות לגבי כללי מיסוי הכספים, המענקים, הקצבאות ויתר אותן ההכנסות שזכאים לקבל היורשים, המוטבים או השארים וכל הזכויות שעוברות אליהם מקופות הגמל לקצבה או קרנות הפנסיה, כמו גם לשארים של עובדים שזכאים לפיצויים ולמענקי פרישה לאחר פטירת העובד.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות שע"מ - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית