סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1251 - 28/01/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

28.1.2020

 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות לפיצויי פיטורים

מחולל זה מפרט את תנאי הזכאות לתשלום פיצויי פיטורים.

למחולל זכאות לפיצויי פיטורים במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
לאחר התערבות ההסתדרות: עובדי מדינה באזור המרכז והשפלה יזכו להשלמת שכר בעקבות סבב הלחימה האחרון בעזה

בעקבות יציאת צה"ל למבצע "חגורה שחורה" בעזה בחודש נובמבר האחרון, הנחה פיקוד העורף את העובדים באזורי ההתגוננות "דן", "ירקון" ו"השפלה", לא להגיע למקום העבודה, אך חזר בו מאוחר יותר באותו היום. חודש לאחר מכן פורסם שעובדי מדינה אשר נעדרו לא יקבלו שכר. לאחר התערבות ההסתדרות, ניתנה הנחייה לפיה עובדי מדינה אשר נעדרו ממקום העבודה יהיו זכאים, בדיעבד, להשלמת שכר של עד חצי יום עבודה

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
הוראות למתן פטור מניכוי מס במקור - במשיכת סכומים מקופות גמל לבעלי הכנסות נמוכות

רשות המסים פרסמה היום הוראות המאפשרות לקופות הגמל, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה להעניק פטור מניכוי מס במקור בעת משיכה חד פעמית של כספי תגמולים או כספי פיצויים, לאזרחים בעלי הכנסות נמוכות הזכאים לכך, ובמסגרת התקרות וסכומי המשיכה המרביים שנקבעו. זאת, במקום שיידרשו הזכאים לפנות למשרדי פקידי השומה כדי לקבל את האישור לפטור.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
הנדון: קביעת מועדי דיווח ותשלום דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים - שנת המס 2020

רשות המיסים בישראל פרסמה את מועדי הדיווח והתשלום של דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים לשנת המס 2020.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
הנדון: תוספת מעונות (זכויות הוריות), עדכון התוספת

בהתאם לחוזר הממונה על השכר במשרד האוצר, עודכן סכום תוספת מעונות (זכויות הוריות) במגזר הציבורי עבור ילדים עד גיל 5 בעד ילד אחד או ילד ראשון ובעד ילד שני.

לחוזר הממונה על השכר והסכמי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
הנדון: השתתפות המעסיק בתשלום בגין ארוחות לעובדים - סכום מירבי

בהתאם לחוזר הממונה על השכר במשרד האוצר, החל מיום 1.1.2020 הסכום המרבי להשתתפות המעסיק בגין ארוחות הינו 570 ש"ח לחודש.

לחוזר הממונה על השכר והסכמי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מעסיק אינו מחויב לבטח את העובד בביטוח נכות כשהעובד בוחר שלא להיות מבוטח ברכיב זה

בג"ץ קבע כי פרשנותו של בית הדין הארצי את הוראות סעיף 20 לחוק הפיקוח וצו ההרחבה מעוגנת היטב בלשון החוק וצו ההרחבה ובתכליותיהם. חוק הפיקוח וצו ההרחבה קובעים לעובד זכות וחופש בחירה מלא לבחור לעצמו את המוצר הפנסיוני, וכנגדם המעסיק מחויב לכבד את בחירתו של העובד. לעובד יש זכות לבחור קרן פנסיה מקיפה הכוללת ביטוח נכות ושארים, אך אין בכך כדי לשלול מהעובד להחליט ולהעדיף מוצר פנסיוני שאינו כולל ביטוחי נכות ושארים (בג"ץ 2360/19, התסדרות העובדים הכללית החדשה נ' היועץ המשפטי לממשלה ואח', מיום 16.1.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד אורן פריד – לחץ כאן
 
עובדת לא חויבה להשיב פיצויי פיטורים שקיבלה מהמעסיק למרות שלא הייתה זכאית לקבלם

העובדת הועסקה כעובדת שעתית אצל המעסיקה במכון קוסמטיקה. כשנתיים לאחר תחילת עבודתה, מסרה העובדת למעסיקה מכתב מטעם רופאה תעסוקתית ובו נכתב כי "הנ"ל אינה כשירה לעבודה". עם סיום העסקתה שוחררו לעובדת כספי הפיצויים מקרן הפנסיה, ולצורך השלמתם נמסרה לה המחאה. העובדת לא הוכיחה כי עמדה בתנאי סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים ועל כן היא לא הייתה זכאית לפיצויי פיטורים על בסיס מצבה הבריאותי. למרות זאת בית הדין לא הורה על השבת הסכומים ששולמו לעובדת בגין פיצויי פיטורים וזאת מהסיבה שהמעסיקה בחרה בעת סיום יחסי העבודה שלא לבחון את זכאותה המשפטית של העובדת ולשלם לה את פיצויי הפיטורים. בנוסף, המעסיקה הודתה כי קיים נוהג לפיו עובדות ותיקות זכאיות לתשלום פיצויי פיטורים. זאת ועוד, מאחר והמעסיקה לא טענה כי סכום זה שולם בשגגה, עקב מרמה וכיו"ב ובנוסף, משלא עלתה בזמן שחלף מסיום עבודתה טענת קיזוז אלא רק בעת ההליך המשפטי, הרי המסקנה המתבקשת היא שהמעסיקה בחרה לשלם תשלום זה לעובדת, מעבר לזכאותה החוקית וויתרה על טענותיה לעניין זה ועל כן, אין מקום להורות על השבת סכומים אלו בדיעבד (ד"מ 27491-03-18, טטיאנה ארונוב נגד יוליה טיפולים קוסמטיים בע"מ, מיום 8.9.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית