מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1250 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1250 - 21/01/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

21.1.2020

 
טבלאות
 
 
שיעורי קצבאות הביטוח הלאומי ודמי הביטוח החל מינואר 2020

המוסד לביטוח לאומי פרסם את שיעורי דמי הביטוח הלאומי וקיצבאות הביטוח הלאומי לשנת 2020.

לטבלה המפרטת את שיעורי דמי הביטוח וקיצבאות הביטוח הלאומי במלואה- לחץ כאן
 
מחולל זכאות עובד לדמי אבטלה

מחולל זה מפרט את זכאותו של עובד לדמי אבטלה.

למחולל במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
ימי מועד, ימי בחירה וימי עבודה מקוצרים לשנת 2020

מצ"ב רשימת התאריכים החלים בימי מועד (שבהם משוחררים העובדים מהעבודה), ימי בחירה וימי עבודה מקוצרים בתקופה שמיום ד' בטבת התש"פ (1.1.2020) ועד יום ט"ז בטבת התשפ"א (31.12.2020).

לחוזר נציבות שירות המדינה במלואו – לחץ כאן
 
הזכות לפרטיות במקום העבודה

עידן אוטוסטראדת המידע הוא גן עדן למעסיקים שרוצים לעקוב אחר העובדים שלהם. האם הזכות שלנו לפרטיות גוברת על האינטרס של המעסיק להבטיח את תפוקת עובדיו? האם מותר לבוס להתקין מצלמה במשרד שלך בלי לעדכן אותך? ומה עם לקרוא את תיבת הדואר האלקטרוני שלך?

למאמר מאת ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
היכרות קרובה בין העובד למעסיק אינה פוטרת את המעסיק מעריכת שימוע טרם הפסקת עבודה

העובדת הועסקה במשך כארבע שנים כמנהלת פרויקטים וכמנהלת מוצר אצל המעסיקה. כמו כן, יחסי העבודה בין הצדדים הסתיימו כתוצאה משינוי מסוים בסדרי העבודה ופיטורי עובדים. העובדת שהכירה את מנהל המעסיקה היכרות אישית עוד מילדות טענה כי שיתפה את המעסיק כי החלה סדרת בדיקות כהכנה לטיפולי פוריות ופוטרה לאחר מכן ומכאן שפיטוריה הינם תוך הפרת חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה. בנוסף טענה כי פוטרה במפתיע, ללא שימוע וללא כל התראה וכי ההליך גרם לה לעוגמת נפש רבה ופגע קשות בפרנסתה. לעניין קיומה של זכות השימוע, בית הדין הגיע למסקנה כי המעסיקה לא קיימה את זכותה של העובדת להישמע בטרם תפוטר. צוין כי גם אם נניח התקיימו השיחות הנטענות בין העובדת לבין מנהל המעסיקה, אין כל ראיה כי לעובדת ניתנה במסגרתן תמונה בהירה של כוונת המעסיקה ואפשרות אמיתית לנסות ולשכנעה אחרת. לאחר מכן מנהל המעסיקה הסביר כי למרות שהוא יודע כיצד יש לנהל הליכי שימוע, החליט לבצע את ההליך מול העובדת באופן לא פורמאלי וזאת לאור היכרותם רבת השנים. נקבע כי לא זו בלבד שהיכרות קרובה עם המעסיק אינה מאיינת את זכותו של עובד לשימוע, אלא שהיא אף מקימה ציפייה מוגברת מצד העובד להתנהלות בתום לב ולשמירה הולמת על זכויותיו. עקב הפרת זכות זו של העובדת והתנהלות המעסיקה בחוסר תום לב בסיום יחסי העבודה בין הצדדים, נפסק לעובדת פיצוי בסך 30,000 ₪ (סע"ש 39738-10-16, שירלי לדקני נ' או.אם.סיאיי שיווק אונליין בע"מ, מיום 05.02.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות שע"מ למייצגים
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים בשת"פ עם אלי אסדו יוע"מ, מומחה למערכות מס ממוחשבות (שע"מ) מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
טיפול בשארים
יום העיון יוקדש כולו לסוגיות העולות לגבי כללי מיסוי הכספים, המענקים, הקצבאות ויתר אותן ההכנסות שזכאים לקבל היורשים, המוטבים או השארים וכל הזכויות שעוברות אליהם מקופות הגמל לקצבה או קרנות הפנסיה, כמו גם לשארים של עובדים שזכאים לפיצויים ולמענקי פרישה לאחר פטירת העובד.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות שע"מ - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית