סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1250 - 21/01/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

21.1.2020

 
טבלאות
 
 
שיעורי קצבאות הביטוח הלאומי ודמי הביטוח החל מינואר 2020

המוסד לביטוח לאומי פרסם את שיעורי דמי הביטוח הלאומי וקיצבאות הביטוח הלאומי לשנת 2020.

לטבלה המפרטת את שיעורי דמי הביטוח וקיצבאות הביטוח הלאומי במלואה- לחץ כאן
 
מחולל זכאות עובד לדמי אבטלה

מחולל זה מפרט את זכאותו של עובד לדמי אבטלה.

למחולל במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
ימי מועד, ימי בחירה וימי עבודה מקוצרים לשנת 2020

מצ"ב רשימת התאריכים החלים בימי מועד (שבהם משוחררים העובדים מהעבודה), ימי בחירה וימי עבודה מקוצרים בתקופה שמיום ד' בטבת התש"פ (1.1.2020) ועד יום ט"ז בטבת התשפ"א (31.12.2020).

לחוזר נציבות שירות המדינה במלואו – לחץ כאן
 
הזכות לפרטיות במקום העבודה

עידן אוטוסטראדת המידע הוא גן עדן למעסיקים שרוצים לעקוב אחר העובדים שלהם. האם הזכות שלנו לפרטיות גוברת על האינטרס של המעסיק להבטיח את תפוקת עובדיו? האם מותר לבוס להתקין מצלמה במשרד שלך בלי לעדכן אותך? ומה עם לקרוא את תיבת הדואר האלקטרוני שלך?

למאמר מאת ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
היכרות קרובה בין העובד למעסיק אינה פוטרת את המעסיק מעריכת שימוע טרם הפסקת עבודה

העובדת הועסקה במשך כארבע שנים כמנהלת פרויקטים וכמנהלת מוצר אצל המעסיקה. כמו כן, יחסי העבודה בין הצדדים הסתיימו כתוצאה משינוי מסוים בסדרי העבודה ופיטורי עובדים. העובדת שהכירה את מנהל המעסיקה היכרות אישית עוד מילדות טענה כי שיתפה את המעסיק כי החלה סדרת בדיקות כהכנה לטיפולי פוריות ופוטרה לאחר מכן ומכאן שפיטוריה הינם תוך הפרת חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה. בנוסף טענה כי פוטרה במפתיע, ללא שימוע וללא כל התראה וכי ההליך גרם לה לעוגמת נפש רבה ופגע קשות בפרנסתה. לעניין קיומה של זכות השימוע, בית הדין הגיע למסקנה כי המעסיקה לא קיימה את זכותה של העובדת להישמע בטרם תפוטר. צוין כי גם אם נניח התקיימו השיחות הנטענות בין העובדת לבין מנהל המעסיקה, אין כל ראיה כי לעובדת ניתנה במסגרתן תמונה בהירה של כוונת המעסיקה ואפשרות אמיתית לנסות ולשכנעה אחרת. לאחר מכן מנהל המעסיקה הסביר כי למרות שהוא יודע כיצד יש לנהל הליכי שימוע, החליט לבצע את ההליך מול העובדת באופן לא פורמאלי וזאת לאור היכרותם רבת השנים. נקבע כי לא זו בלבד שהיכרות קרובה עם המעסיק אינה מאיינת את זכותו של עובד לשימוע, אלא שהיא אף מקימה ציפייה מוגברת מצד העובד להתנהלות בתום לב ולשמירה הולמת על זכויותיו. עקב הפרת זכות זו של העובדת והתנהלות המעסיקה בחוסר תום לב בסיום יחסי העבודה בין הצדדים, נפסק לעובדת פיצוי בסך 30,000 ₪ (סע"ש 39738-10-16, שירלי לדקני נ' או.אם.סיאיי שיווק אונליין בע"מ, מיום 05.02.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית