אישור
דף הבית > מבזקים
בחר מבזק :
  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  
גליון 1114 - 06/06/2017
 

ביקורת

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
יום עבודה מקוצר בחודש הרמדאן

בחוקי העבודה אין כל התייחסות לשעות העבודה בימי חודש הרמדאן. לפיכך, על פי החוק, יש לראות בימים אלה ימי עבודה רגילים לעניין שעות העבודה המותרות בהם. עם זאת, יש לבחון האם חל על המעסיק הסדר מיוחד מכוחו זכאי העובד ליום עבודה מקוצר.

להתייחסות מאת עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
חוק מס הכנסה (הגדלת נקודות זיכוי להורים)(הוראת שעה), התשע"ז-2017

ביום 28.5.2017 פרסמה רשות המיסים חוזר בעניין חוק מס הכנסה (הגדלת נקודות זיכוי להורים)(הוראת שעה) המפרט את השינוי בנקודות הזיכוי הניתנות להורים לילדים עד גיל חמש בין השנים 2017 ו- 2018.

לחוזר רשות המסים – לחץ כאן
 
יישום ההסדר להשתתפות המדינה בהוצאות של העובדים בשירות המדינה בגין ארוחות בשעות העבודה בגופים נתמכים או מסובסדים

ביום 28.5.2017 פרסם משרד האוצר חוזר בעניין השתתפות המדינה בהוצאות של העובדים בגין ארוחות. בהתאם לחוזר, החל מיום 1.12.17 תשתתף המדינה בהוצאות העובדים, המועסקים במשרדים בהם חל הסדר הארוחות, בגין ארוחת צהריים במהלך יום העבודה, בסכום של עד 16.80 ש"ח לעובד ליום עבודה.

לחוזר הממונה על השכר במשרד האוצר- לחץ כאן
 
תכנית חדשה: קבלנים ויזמים שבאתר פעילותם אירעו תאונות עבודה ישלמו פרמיה גבוהה יותר לביטוח לאומי

שר העבודה והרווחה חיים כץ הורה לאנשי משרדו בשיתוף הביטוח הלאומי, לגבש תכנית לתמריץ כלכלי לצמצום תופעת הרשלנות בבטיחות בענף הבנייה, שפושה בקרב יזמים וקבלנים מעסיקים. הכוונה לגבש תכנית הוצגה בכנסת, בוועדת המשנה לעניין בטיחות בעבודה בענף הבניין .

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
קצובת נסיעה - החזר הוצאות נסיעה בתחבורה ציבורית בעקבות הרפורמה בתחבורה הציבורית - השלמת הנחיות לתשלום קצובת נסיעה לעובדים קיימים

ביום 28.5.2017 פרסם משרד האוצר חוזר בעניין החזר הוצאות נסיעה בתחבורה הציבורית. בהתאם לחוזר, לעובדים קיימים שקיבלו קצובת נסיעה בכרטיס "חופשי-חודשי" בגין נסיעות ביותר מאזור אחד בתוך אותו מטרופולין עד 31/12/2015, תשולם קצובת נסיעה לפי תעריף חופשי-יומי לפי תעריפי הרפורמה, כפול כמות ימי עבודה בפועל (על פי דיווח), ולא פחות מתעריף חופשי חודשי.

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין פסק פיצוי בגובה 36,970 ש"ח למוכרת בגדים שפוטרה בעקבות הריונה

העובדת פוטרה כחודש לאחר תחילת העסקתה וטענה, כי פוטרה בעקבות הריונה. נקבע, כי העובדת אינה זכאית לזכויות מכח חוק עבודת נשים, תשי"ד-1954, וזאת משלא השלימה 6 חודשי העסקה לפחות לפי החוק, אלא כחודש ימי עבודה בלבד. אולם אין בכך לאיין את תביעתה על פי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, תשמ"ח-1988 האוסר על פיטורי עובדת בהריון, עקב הריונה. בית הדין שוכנע, כי בנסיבות המקרה פיטורי העובדת נעוצים בהריונה וחרף גרסת המעסיקה, כי פיטורי העובדת אינם קשורים כלל וכלל להריונה לא ניתן הסבר המניח את הדעת ומבהיר מדוע פוטרה העובדת מעבודתה. צוין כי החיפזון בסיום העסקת העובדת, משקף את הבהלה אליה נקלעה המעסיקה עת נודע דבר הריונה של העובדת וכי בשל כך ערכה לה הליך אינטנסיבי ומקוצר של סיום יחסי העבודה בין הצדדים, ללא עריכת שימוע או מתן הזדמנות להשמיע את טיעוניה בעניין הסיבה לפיטוריה. לאור האמור, בית הדין פסק לעובדת פיצוי בגין נזק ממוני, פיצוי בגין נזק לא ממוני לפי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה וכן פיצוי בגין העדר שימוע (סעש 19621-07-14, אנג'לה פינחסוב ושדולת הנשים נגד א.ש. ספיר שיווק טקסטיל בע"מ, מיום 28.12.2016).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן- גוגול – לחץ כאן
 
עובד הוכר כנפגע בתאונת עבודה בעקבות אירוע מוחי שעבר בביתו

העובד העביר הרצאה בפני גורמים שונים במשרד וכתוצאה מכך התרגש וחש בלחץ רב. בשובו הביתה עבר העובד אירוע מוחי והגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי להכיר בו כנפגע עבודה. המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתו ועל כך הגיש העובד ערעור לבית הדין. בית הדין קיבל את תביעת העובד וקבע כי מדובר בתאונת עבודה. בפסיקתו התבסס בית הדין לעבודה על חוות הדעת של המומחים הרפואיים שמונו על ידו וקבע כי קיימת סבירות, במידה העולה על 50%, לקשר סיבתי בין האירוע החריג שעבר העובד בעבודתו לשבץ המוחי. היות והיה מדובר באירוע מלחיץ ובמעמד בו לא היה העובד רגיל להיות התקבלה ההנחה כי אילולא האירוע במקום העבודה יתכן והאירוע המוחי היה נדחה למועד מאוחר יותר ואף יתכן כי כלל לא היה מתרחש (ב"ל 38430-04-13, מ ד נגד במוסד לביטוח לאומי, מיום 14.03.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רמי אלרוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
הוראות ניהול ספרים
יום עיון שמוקדש כולו להתנהלות בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורת ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול זכויות וחובת בעל עסק בביקורות ספרי חשבונות ייצוג נכון בפני פקיד השומה פסילת ספרים ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים מסמכים ממוחשבים אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
חדש ובלעדי לחשבים: יש לכם שאלות במע"מ? לנו יש תשובות
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתם מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
לקבלת מנוי התנסות הקלק כאן
ותוכל\י להנות משרותי כל עובד