לקבלת מנוי התנסות

אישור
חיפוש מתקדם:
כל מאגרי המידע
כל הנושאים
כל התאריכים
אזכורים ועוד
דף הבית > מבזקים
מבזקים
גיליון 1140 - 12/12/2017

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד

 
מאמרי מומחים
 
 
סוף השנה מתקרב – גם אתם יכולים לנצל את הטבות המס ולחסוך הרבה כסף !

בדרך כלל כשאנו חושבים על הפקדות לקופות גמל וביטוחי חיים לסוף שנה אנו מתמקדים בבעלי עסק עצמאי אולם גם שכירים יכולים להפקיד כסף לקופת גמל וביטוחי חיים באופן עצמאי ולנצל את הטבות המס.

למאמר מאת רו"ח אייל מנדלאווי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
רשות המסים מודיעה על מתן ארכה להגשת בקשות למענק עבודה עד 26.12.17

מנהל רשות המסים החליט על מתן ארכה להגשת בקשות לקבלת מענק עבודה בסניפי הדואר עבור שנת המס 2016 וזאת עד ליום שלישי ה- 26.12.2017.

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות קוראת הנציבות למעסיקים לשלב אנשים עם מוגבלות בעבודה, וזאת לאור נתונים על פערי תעסוקה גדולים

ביום 5.12.2017 פרסמה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הודעה לפיה היא קוראת למעסיקים לשלב אנשים עם מוגבלות בעבודה. עבודה חשובה לאנשים מסיבות רבות ומגוונות. עבודה מאפשרת לאדם עצמאות כלכלית, ומקנה תחושת ערך, סיפוק וכבוד. לעיתים קרובות, אנשים מגדירים את עצמם דרך עבודתם, וזוכים להכרה בתרומתם לחברה דרך עבודתם. עבור אנשים עם מוגבלות, היציאה לעבודה מהווה גם ערך חברתי ושילוב בקהילה.

לחוזר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
עובדת שפעלה שלא בתום לב תיחשב כמי שהביאה לסיום העסקתה ביוזמתה

עובדת שעבדה כדוורית בחברת דואר ישראל בע"מ, נפגעה בתאונת עבודה, אשר הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי. העובדת מסרה אישור רפואי לפיו היא יכולה לעבוד ללא עומס פיזי ביד שמאל, אולם לא שובצה לעבודה מתאימה. המעסיקה לא פעלה לזימון העובדת לוועדה הרפואית תוך זמן סביר, ולפיכך העובדת הייתה זכאית לשכר עבודה לתקופה שעד ליום סיום העבודה. העובדת טענה כי הייתה כשירה לעבודה עם מגבלות אולם לא שובצה. המעסיקה טענה כי העובדת פעלה שלא בתום לב מאחר שלא התייצבה לוועדה הרפואית, לא הייתה מעוניינת לעבוד כדוורית ואף כפרה בסמכות הוועדה הרפואית מטעם המעסיקה. בית הדין קיבל את התביעה בחלקה בכל הנוגע למשכורות שלא שולמו לעובדת. ומנגד, דין התביעה שכנגד להתקבל. העובדת נמנעה מלהעביר מסמכים רפואיים. עם זאת, היה על המעסיקה מלכתחילה להוציא זימון לוועדה הרפואית לעוד חודש ימים, ולדרוש מהעובדת להמציא עד להתכנסות הוועדה את כל החומר הרפואי. אי לכך, העובדת היא זו שהביאה לסיום העסקתה במעסיקה (סע"ש 6377-08-13, איריס ברק נ' חברת דואר ישראל בע"מ, מיום 29.5.2016).

לתקציר פסק הדין מאת שירן אסתר אוחיון – לחץ כאן
 
זמן נסיעה בין מטופל למטופל, שאינו מאפשר לעובדת לסור לביתה או לענייניה, יזכה בתשלום שכר עבודה

העובדת הועסקה כמטפלת בבתי קשישים ע"י המעסיקה, חברה לשירותי סיעוד, בין השאר באמצעות הסכם עם המוסד לביטוח לאומי. מרבית תקופת העבודה הועסקה בשני בתים, כאשר במהלך יום עבודה עברה מבית לבית. העובדת תבעה זכויות סוציאליות, לרבות תשלום עבור פרק הזמן שבו נסעה ממטופל למטופל במסגרת עבודתה. בית הדין קיבל את עמדת העובדת, לפיה מעבר בין מטופל למטופל, שאינו מאפשר לעובדת לסור לביתה או לעניינה, אמור לזכות אותה בשכר עבודה. כאשר עסקינן בהפסקה שנמשכת זמן קצר, הרי שאין לצפות מהעובדת שתסור לביתה בפרק הזמן שבו מדובר. נקבע, כי האילוץ של עובדות אלה לעבור ממטופל למטופל, נובע מאופי התפקיד ומאופי ההתקשרות בין המעסיקה לבין המוסד לביטוח לאומי ומכסת השעות הניתנת לכל מטופל. מכיוון שהעובדות שמועסקות בתפקידי סיעוד, משתכרות שכר מינימום, ומכיוון שהמוסד לביטוח לאומי אינו מאשר למטופל שעות סיעוד במשרה מלאה, נוצר צורך אצל עובדות הסיעוד, ובכללן העובדת בענייננו, לעבור ממטופל למטופל. הדבר מהווה חלק משגרת העבודה שלהן, וכאמור, אין להן אפשרות אחרת. גם מטעם זה נקבע, כי יש לזכות את העובדת בתשלום על שעות המעבר בין מטופל למטופל. התביעה התקבלה באופן חלקי. המעסיקה תשלם לעובדת תשלום עבור זמן נסיעות במסגרת העבודה בסך 5,202 ₪, פיצויי פיטורים בסך 3,404 ₪, דמי חג בסך861 ₪ ודמי הבראה בסך 1,314 ₪ (סע"ש 36479-09-14 שהנז דשתי נ' חברת א.ש סיעוד ורווחה בע"מ, מיום 27.7.17).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד דנה להב- לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
ניהול כספים פנסיונים בעידן הממשק האחיד
מכללת חשבים שמחה להזמינכם לשני ימי השתלמות מקצועית בנושאים הנוגעים לכל מעסיק משלב קליטת העובד וההפקדות בקופות ועד לשלב של ניתוק יחסי עובד מעביד. בהשתלמות נבין את השינויים החלים כיום בעידן הממשק האחיד ואת אופן יישומם בעבודתכם השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את הנושא של תפעול סליקה למעסיק ואת אופן התנהלות המעסיק מול הגורם המשווק והמתפעל.
Vlookup מלכת הפונקציות
מטרת הקורס: ללמד את המשתמש המתקדם כיצד לנהל את עבודתו ביעילות באמצעות היכולת לאחד מידע בין טבלאות נתונים שונות, להשוות בין מידע שמגיע ממספר מקורות שונים, להקטין את הצורך בתחזוקת קבצים באמצעות שמירת נתוני תחזוקה בקבצים נפרדים (שיכולים לשרת את המחלקה כולה) ושליפת המידע הרלוונטי
יום עיון למזכירות בכירות ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
המשמעות של ניהול לשכת המנכ"ל או ניהול המשרד היא להיות מנהלת, מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת, מפשרת, מרגיעה ויחד עם זה מנצחת על תזמורת ענקית. זאת משימה קשה תמיד ובעיקר לא פשוטה בימים של אמצע שנת 2017. לניהול נכון של הלשכה נדרשים כלים יישומיים וכאלו נערכנו בדיוק לתת ביום עיון זה. נלמד לנהל את היום, לנהל קונפליקטים, מגמות חדשות בניהול שפת הגוף וכל מה שבאמת נדרש בפועל - על מנת לנהל משרד, לנהל לשכה של ארגון או תאגיד במדינת ישראל.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
קורס הקלטות מאקרו
קורס הקלטות מאקרו מאפשר למשתמשי אקסל מנוסים ליצור אוטומציה שך תהליכים החוזרים על עצמם. הקלטת מאקרו יוצרת מעין תוכנה קטנה, והיא אחד הכלים העוצמתיים ביותר באקסל, שמאפשרת לחסוך שעות רבות של עבודה סיזיפית ולייעל את התוצרים, וזאת ללא כתיבת קוד VBA
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן