אישור
דף הבית > מבזקים
בחר מבזק :
  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  
גליון 1116 - 20/06/2017
 

יום עיון

 
מאמרים
 
 
כל מה שצריך לדעת על העסקת נוער

במהלך חופשת הקיץ, נערים ונערות (עד גיל 18) מצטרפים לשורות כוח העבודה. במקום שחוקי העבודה מתייחסים לעובד באשר הוא עובד, ולא קיימת התייחסות ספציפית לעבודת נוער, יחולו חוקי העבודה, החלים על כלל העובדים (כך למשל, בנוסף לשכר העבודה, בני הנוער זכאים להחזר הוצאות הנסיעה ממקום מגוריהם אל מקום העבודה ובחזרה מכוח צו ההרחבה בדבר החזר הוצאות נסיעה). מאמר זה מרכז את עיקרי התנאים להעסקת נוער.

למאמר מאת עו"ד מיטל דולב בלט- לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
יתרות צבורות בקופה מרכזית לפיצויים

ביום 14.6.2017 פרסמה רשות המיסים חוזר בעניין יתרות צבורות בקופה מרכזית לפיצויים. החוזר מפרט את ההוראות הרלוונטיות למעבידים, בין היתר לגבי שמירת זכויות עובדים, שימוש בכספים שהופקדו בקופה מרכזית ועוד.

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
שינוי חישוב פיצויי הפיטורים לעובד שעתי בעל היקף משרה משתנה

בית הדין הארצי לעבודה נדרש לשאלה כיצד יחושבו פיצויי הפיטורים לעובד שעתי בהיקף משרה המשתנה מדי חודש וקבע כי ההלכה הקיימת איננה מהווה ערובה לחישוב פיצויי פיטורים מבלי שהעובד או המעביד יצאו נפסדים. בפסק דין זה שונתה ההלכה הקיימת בעניין חישוב היקף המשרה ונקבע כי במקרה של עובד שעתי המקבל את שכרו על בסיס שעות עבודה ואשר היקף שעות עבודתו משתנה מחודש לחודש הדרך הנכונה לחשב את שכרו האחרון היא לפי או בהיקש מתקנה 7 לתקנות פיצויי פיטורים. בהתאם לכך, קבע בית הדין הארצי לעבודה, כי יש לערוך את חישוב פיצויי הפיטורים בהתחשב בהיקף המשרה הממוצע של העובד במשך כל תקופת העסקתו (ע"ע 44824-03-16, י.ב. שיא משאבים בע"מ נ' ADHENOM BERH TEAMI, מיום 04.06.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רמי אלרוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
Vlookup מלכת הפונקציות
מטרת הקורס: ללמד את המשתמש המתקדם כיצד לנהל את עבודתו ביעילות באמצעות היכולת לאחד מידע בין טבלאות נתונים שונות, להשוות בין מידע שמגיע ממספר מקורות שונים, להקטין את הצורך בתחזוקת קבצים באמצעות שמירת נתוני תחזוקה בקבצים נפרדים (שיכולים לשרת את המחלקה כולה) ושליפת המידע הרלוונטי
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
לקבלת מנוי התנסות הקלק כאן
ותוכל\י להנות משרותי כל עובד