אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 1150 - 20/02/2018

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

זרים

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
זכאות עובד לתשלום בהיעדרות בחג פורים

התחפושות ואוזני ההמן כבר בחנויות אך עובד שאין לו זכות ליום בחירה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה יהיה רשאי לקחת יום חופשה בפורים, על חשבון החופשה השנתית לה הוא זכאי, בהודעה מראש למעביד. עובד שלא ניצל את זכותו להיעדר כאמור, הרי שתענית אסתר, פורים או שושן פורים יהיו עבורו יום עבודה רגיל.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן - רזניצקי – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
מעל 700 היתרים לפיטורי עובדות בהיריון ניתנו ב-2017

ביום 12.2.2018 פרסמה הכנסת הודעה לפיה בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי התבצע הדיווח השנתי של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים אודות היקף הפיטורים של עובדות בהריון ובטיפולי פוריות לשנת העבודה 2017. על פי הדיווח, במהלך השנה הוגשו 1190 בקשות על ידי מעסיקים, ב- 1083 מהם כבר התקבלה החלטה. ב-777 מהמקרים (72%) ניתן ההיתר המבוקש (מתוכם 30 היתרים לצמצום משרה או הכנסה). מדובר בירידה בהיקף הפניות ביחס לשנים קודמות.

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
טופס 106 לשנת 2017 ועדכונים נוספים

ביום 15.2.2018 פרסמה רשות המיסים חוזר בעניין טופס 106 לשנת 2017. החוזר מפרט בין היתר את הפרטים החייבים להופיע בטופס 106. בהתאם לחוזר, יש להקפיד ולציין בטופס ליד כל תשלום או ניכוי, את השדה או הסעיף שצוין ליד כל פרט שבהוראות אלה.
השדות מותאמים למדווח בטופס 1301 , דו"ח שנתי ליחיד. שדה/סעיף זה מנחה את העובד היכן עליו לרשום את התשלום או את הניכוי בדו"ח השנתי על הכנסתו.

לחוזר מס הכנסה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
צו ההרחבה בענף הייבוא, הייצוא והמסחר בסיטונאות חל על רשת "מקדונלד'ס"

בקשה שהוגשה לבית הדין מטעם עובדי רשת "מקדונלדס" בעלת סניפים בכל רחבי בארץ להחיל את צו ההרחבה בענף הייבוא, הייצוא והמסחר בסיטונאות על המעסיקה. אם יחול צו ההרחבה אז זכאים העובדים להפרשות לפנסיה, ימי בחירה, ימי חופשה, מחלה וימי חגים על פי צו ההרחבה. בית הדין פסק כי רשת מקדונלדס הפרה את חוק הזכות לישיבה בעבודה ולא שילמה באופן גורף זכויות לעובדים (הפרשות לפנסיה, ימי חגים, ימי בחירה, חופשה ומחלה) על פי צו ההרחבה בענפי היבוא, היצוא והמסחר בסיטונות (השירותים) כלפי עובדיה. והסוגיות מעוררות שאלה מהותית של משפט ושל עובדה. בכך יש כדי להוות אפשרות סבירה לקבלת התביעה (ת"צ 69277-03-16, עידו שומרון, טל כחלון ואח' נגד אלוניאל בע"מ, מיום 16.10.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
על מעסיק להחתים עובד על פרוטוקול שימוע בכדי להימנע מטענות בנוגע לדברים שנאמרו בשימוע

העובד זומן לשימוע ולבסוף פוטר בשל חשד לגניבה מהמעסיקה. העובד טען, כי לאורך תקופת עבודתו התלונן לא אחת בפני הממונים עליו על תקלות והפרות שונות, דבר שהוביל להתארגנות עובדים, ולכן המעסיקה ראתה בו כגורם מתסיס והחליטה להתנכל לו עד שיתפטר מיוזמתו, ומשלא עשה כן, "תפרה לו תיק" על מנת לפטרו. בנוסף טען לפגמים רבים במהלך השימוע, ותבע פיצויים בגין פיטורים שלא כדין, פיצויים בעילת לשון הרע ופיצוי לפי חוק ההגנה על עובדים (חשיפת עבירות ופגיעה בטוהר המידות או במנהל תקין), התשנ"ז -1997. העובד טען, בין היתר, כי פרוטוקול השימוע הינו פיקטיבי ואינו משקף את שנאמר בשימוע. בית הדין לא קיבל את טענות העובד במלואן, אך קבע, כי היה על המעסיקה כבר במעמד השימוע להחתים את העובד על פרוטוקול השימוע למען לא יעלו טענות ממין אלו בשלבים מאוחרים יותר. בית הדין קיבל את התביעה באופן חלקי וקבע, כי המעסיקה תשלם לעובד פיצוי בגין פגמים בהליך השימוע בסך 10,000 ₪; פיצוי בגין פרסום לשון הרע בסך 15,000 ₪; השלמת פיצויי פיטורים בסך 539 ₪ ויתרת חופשה בסך 845 ₪. שאר רכיבי התביעה נדחו (סע"ש 4189-09-14, יוסף קליין נגד קווים תחבורה ציבורית בע"מ, מיום 31.12.17).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד נופר קונשטט – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
ניהול כספים פנסיונים בעידן הממשק האחיד
מכללת חשבים שמחה להזמינכם לשני ימי השתלמות מקצועית בנושאים הנוגעים לכל מעסיק משלב קליטת העובד וההפקדות בקופות ועד לשלב של ניתוק יחסי עובד מעביד. בהשתלמות נבין את השינויים החלים כיום בעידן הממשק האחיד ואת אופן יישומם בעבודתכם השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את הנושא של תפעול סליקה למעסיק ואת אופן התנהלות המעסיק מול הגורם המשווק והמתפעל.
יום עיון למזכירות בכירות ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
המשמעות של ניהול לשכת המנכ"ל או ניהול המשרד היא להיות מנהלת, מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת, מפשרת, מרגיעה ויחד עם זה מנצחת על תזמורת ענקית. זאת משימה קשה תמיד ובעיקר לא פשוטה בימים של אמצע שנת 2017. לניהול נכון של הלשכה נדרשים כלים יישומיים וכאלו נערכנו בדיוק לתת ביום עיון זה. נלמד לנהל את היום, לנהל קונפליקטים, מגמות חדשות בניהול שפת הגוף וכל מה שבאמת נדרש בפועל - על מנת לנהל משרד, לנהל לשכה של ארגון או תאגיד במדינת ישראל.
העולם הפנסיוני עבר, הווה והמיסוי בגינו
עולם הביטוח הפנסיוני חווה שינויים אדירים בשנים האחרונות. שינויי הרגולציה הרבים משליכים באופן ישיר על המוצרים הקיימים בשוק ועל אופן מיסוי משיכת הכספים מהם.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
מו"מחה משא ומתן 2018
לנהל משא ומתן פירושו לדעת לעמוד על הדעות שלך, על הצרכים שלך ולעשות זאת בצורה האופטימאלית, בלי לפגוע בזולת שנמצא בצד השני של המתרס תוך חיבור שלו לאינטרסים שלך. לנהל משא ומתן זאת אומנות, זאת שפה וזאת יכולת שניתן ללמוד אותה. ביום זה נלמד לנהל משא ומתן ביחד עם בועז נחמד, מחבר הספר "מומחה משא ומתן". בועז נחמד פועל שנים רבות בתחומי המשא ומתן, קונפליקטים, משברים - הן פנים ארגוניים והן למול לקוחות וספקים. ההדרכה תדון על ניהול משברים, ניהול קונפליקטים, ניהול משא ומתן - מול ספקים, לקוחות משרדי ממשלה, משאים ומתנים פנים ארגוניים, רשויות מקומיות וכדומה. ההדרכה תפעל הן במישור העסקי מסחרי, במישורים של משא ומתן על סכומי כסף, כמויות, מועדי אספקה, גביית חובות ועוד.
קורס הקלטות מאקרו
קורס הקלטות מאקרו מאפשר למשתמשי אקסל מנוסים ליצור אוטומציה שך תהליכים החוזרים על עצמם. הקלטת מאקרו יוצרת מעין תוכנה קטנה, והיא אחד הכלים העוצמתיים ביותר באקסל, שמאפשרת לחסוך שעות רבות של עבודה סיזיפית ולייעל את התוצרים, וזאת ללא כתיבת קוד VBA
עובדים זרים ושוהים בלתי חוקיים בראי משפט העבודה וביטוח לאומי
נושא מעמדם והעסקתם של עובדים זרים ומבקשי מקלט בישראל, הינו נושא חשוב שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. יום העיון עוסק רובו ככולו במשמעות העסקתם של זרים בישראל בראי משפט העבודה וביטוח לאומי, וכן יכלול הרצאת אורח של ראש מנהל שירות למעסיקים ולעובדים זרים ברשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול במשרד הפנים
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 העת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית והחלטות מיסוי המשליכות על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתה לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהן במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות וריענון הידע הקיים גם למי שיש ידע במע"מ. כמו כן נלמד את אופני הדיווח והוצאת חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות.
קורס דיני עבודה
זו שנה שנייה ברציפות בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית