אישור
דף הבית > מבזקים
בחר מבזק :
  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  
גליון 1124 - 15/08/2017
 

עיון

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
תקנות עובדים זרים (איסור העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים) (שיעור ניכויים מהשכר בעד מגורים הולמים) (תיקון), התשע"ז-2017

ביום 30.7.2017 פורסמו ברשומות תקנות עובדים זרים (איסור העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים) (שיעור ניכויים מהשכר בעד מגורים הולמים)(תיקון), התשע"ז-2017. בהתאם לתיקון, הסכום המרבי שרשאי מעסיק בענף החקלאות לנכות משכרו החודשי של עובד זר כהחזר הוצאות המעסיק למגורים הולמים יהיה 228.20 ש"ח. כמו כן, הסכום המרבי שמותר לנכותו משכרו החודשי של עובד זר בענף החקלאות בגין הוצאות נלוות הוא 300.10 ש"ח.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
חוק גיל פרישה (תיקון מס' 6), התשע"ז-2017

ביום 3.8.2017 פורסם ברשומות חוק גיל פרישה (תיקון מס' 6), התשע"ז- 2017 לפיו חלו שינויים בתאריכי הלידה של נשים לעניין גיל פרישה.

לדברי הסבר מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
הסכמים קיבוציים
 
 
צו הרחבה בענף הבניה, התשתיות, צמ"ה, עבודות ציבוריות ושיפוצים – נספח מנופאים

ביום 27.7.17 פורסם ברשומות צו הרחבה בענף הבנייה, התשתיות, צמ"ה, עבודות ציבוריות ושיפוצים- נספח מנופאים המפרט את תנאי העסקתם של המנופאים.

לעיקרי צו ההרחבה מאת עו"ד עינבר יקר – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
החזר הוצאות דיור המשמש כפיקציה יילקח לחישוב פיצויי פיטורים

העובד הועסק אצל המעסיקה תקופה של 110 חודשים. העובד עתר לחיוב המעסיקה בתשלום "הפרשי פיצויי פיטורים", "פיצוי בגין פיטורים שלא כדין" ועוד. העובד טען, כי חישוב פיצויי הפיטורים היה צריך לכלול רכיב קבוע של "הוצאות דיור". לטענת המעסיקה, דובר היה ברכיב אותנטי ששולם לעובד כהשתתפות בהוצאות שכר דירה בשל מעבר העובד לירושלים ואינו מהווה חלק מהשכר הקובע לחישוב זכויותיו. בית הדין קבע, כי במקרה הנוכחי אין מדובר ברכיב של החזר הוצאות אמיתי, שכן, לא ניתנה הודעה בדבר שינוי תנאי העבודה חרף השינוי המשמעותי של מעבר העובד לניהול החנות בירושלים וניהול הסניף המונה עובדים רבים. תביעתו של העובד התקבלה באופן חלקי, המעסיקה חויבה לשלם לעובד "הפרשי פיצויי פיטורים" בסך של 48,244 ₪ (סע"ש 41477-04-15, אברג'יל שמעון נ' ה. שטרן ישראל תכשיטים ואבני חן בע"מ, מיום 25.5.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס- לחץ כאן
 
הגבלת פיטורי עובד בטיפולי פוריות, האמנם?

עובד עבד במשך 94 חודשים אצל המעסיקה ופוטר לשיטתו, עקב טיפולי פוריות שעבר עם בת זוגתו. מנגד, טענה המעסיקה כי פוטר בשל שיקולים מקצועיים וכך גם נקבע ע"י הממונה על חוק עבודת נשים, התשי"ד- 1954. נפסק, כי הפיטורים מוצדקים וכי למעסיקה קיימת סמכות ניהולית לנהל את מפעלה ובמסגרת זו להחליט שעובד אינו ממלא בשלמות משימות שקיבל ולכן לא ימשיך בעבודתו (סע"ש 32602-11-14, אברהם חזן נ' חברת טלדור מערכות מחשבים (1986), מיום 25.5.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שירן אוחיון – לחץ כאן
 
נדחתה תביעת מועמד לעבודה כי לא התקבל לעבודה בשל נטיותיו המיניות וכן נפסק פיצויי כנגד העובד בעילה של לשון הרע והוצאת דיבה

מועמד לעבודה הגיש מועמדות למשרה שפרסמה המעסיקה לתפקיד איש מכירות. בתום הראיון הודיע נציג המעסיקה למועמד כי הוא התקבל לעבודה. זמן קצר לאחר מכן נשלחה למועמד הודעה כי המעסיקה חזרה בה מהחלטתה לקבלו לעבודה. המועמד לעבודה טען כי לא התקבל לעבודה בשל נטייתו המינית ואף פרסם פוסט בדף הפייסבוק אודות המקרה. בית הדין דחה את טענות המועמד לעבודה בדבר איסור הפליה מכוח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה היות שלא הייתה מסוימות וגמירות דעת בקבלת המועמד לעבודה, שכן בסמוך לאחר קבלת המועמד למשרה, חזרה בה המעסיקה מהחלטתה מטעמים מקצועיים. לכן, אין לראות בקבלת המועמד לעבודה הוכחה לכך כי התקיימו בו התנאים והכישורים למשרה, באופן בו מועבר הנטל אל המעסיקה להוכיח כי לא פעלה בניגוד לחוק השוויון. המעסיקה עמדה בנטל להוכיח כי לא פעלה בניגוד לחוק השוויון, שעה שלא הוכח כי אכן ידעה אודות נטייתו המינית של המועמד לעבודה עובר לקבלת ההחלטה שלא לקבלו לעבודה. כמו כן, המועמד לעבודה לא הביא ראשית ראיה לכך שהמעסיקה הייתה ערה לדבר נטייתו המינית. נקבע כי בהעדר ידיעה באשר לשיוכו הקבוצתי של דורש העבודה לא תוכל גם להתקיים אפליה הקשורה עמו (סע"ש 22573-02-16, שגב ישראל אפריאט נגד איי. ג'י. אם. די בע"מ, מיום 19.04.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
הוראות ניהול ספרים
יום עיון שמוקדש כולו להתנהלות בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורת ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול זכויות וחובת בעל עסק בביקורות ספרי חשבונות ייצוג נכון בפני פקיד השומה פסילת ספרים ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים מסמכים ממוחשבים אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
חדש ובלעדי לחשבים: יש לכם שאלות במע"מ? לנו יש תשובות
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתם מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
לקבלת מנוי התנסות הקלק כאן
ותוכל\י להנות משרותי כל עובד