אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 1168 - 19/06/2018

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

19.6.2018

 
מאמרי מומחים
 
 
כל מה שצריך לדעת על העסקת נוער

במהלך חופשת הקיץ, נערים ונערות (עד גיל 18) מצטרפים לשורות כוח העבודה. במקום שחוקי העבודה מתייחסים לעובד באשר הוא עובד, ולא קיימת התייחסות ספציפית לעבודת נוער, יחולו חוקי העבודה, החלים על כלל העובדים (כך למשל, בנוסף לשכר העבודה, בני הנוער זכאים להחזר הוצאות הנסיעה ממקום מגוריהם אל מקום העבודה ובחזרה מכוח צו ההרחבה בדבר החזר הוצאות נסיעה). מאמר זה מרכז את עיקרי התנאים להעסקת נוער.

 

למאמר מאת עו"ד מיטל דולב בלט- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
לא מתקיימים יחסי עובד -מעביד בין עיתון למפיצה

עובדת שימשה כמפיצה של עיתון "ידיעות אחרונות" לתקופה של כ- 32 שנים. בסיום ההתקשרות, טענה לקיום יחסי עובד-מעביד ותבעה זכויות סוציאליות כולל פיצויים. העיתון טען כי לא התקיימו המבחנים לקיומם של יחסי עובד-מעביד ועל כן לא מגיע לה פיצוי לאחר ניתוק היחסים ביניהם. בית הדין בחן את המבחנים לקיומם של יחסי עובד-מעביד וקבע, כי אינם מתקיימים במקרה הנדון. יחד עם זאת קבע, כי לאור פיצוי שנתן העיתון בעבר למפיץ אחר בנסיבות דומות, יש לבחון פיצוי מוסכם דומה גם במקרה הנדון. התביעה נדחתה (סע"ש 26678-03-14, שושנה סגל נגד ידיעות אחרונות בע"מ, מיום 07.09.17).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה יעקובי – לחץ כאן
 
"המועד הקובע" לתשלום השכר יהיה היום התשיעי שלאחר תום החודש המוסכם

העובדים הועסקו על ידי המעסיקה על בסיס שעתי בהתאם לדיווחים שנמסרו על ידם על שעות עבודתם. המעסיקה נהגה לשלם את שכרם של העובדים בראשון לכל חודש. בהתאם להסכם בין המעסיקה לעובדים חודש עבודה בעדו משולם השכר הוגדר מיום 19 לחודש הקודם ועד ל- 18 של החודש בו נמסר הדיווח. העובדים תבעו הלנת שכר ותביעתם נדחתה על ידי בית הדין האזורי לעבודה. בית הדין האזורי קבע כי חוק הגנת השכר מאפשר לחרוג ממועד תשלום השכר, לפי ברירת המחדל הקבועה בו, שהיא בתום החודש בעדו הוא משתלם. העובדים ערערו לבית הדין הארצי לעבודה אשר פסק כי במקרה של הסכמה בהסכם קיבוצי או בחוזה עבודה על "מועד אחר", אין מניעה כי החודש שבסופו ישולם השכר יוגדר בדרך אחרת. בכל מקרה, משהוסכם תום החודש בהסכם קיבוצי או בחוזה עבודה, הרי ש"המועד הקובע" הקבוע בחוק לתשלום שכר העבודה (היינו עד 9 ימים לחודש העוקב) יהא היום התשיעי שלאחר תום החודש המוסכם כאמור. שכר שלא שולם עד אז יחשב לשכר מולן.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
העולם הפנסיוני עבר, הווה והמיסוי בגינו
עולם הביטוח הפנסיוני חווה שינויים אדירים בשנים האחרונות. שינויי הרגולציה הרבים משליכים באופן ישיר על המוצרים הקיימים בשוק ועל אופן מיסוי משיכת הכספים מהם.
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 העת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
ביטקוין ומטבעות דיגיטאליים
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בעולמנו החדש - עולם המטבעות הדיגיטליים. סקירות מקיפות לגבי הדין בישראל, היכרות עם הביטקוין ועולם המטבעות הדיגיטליים, פתרונות טכנולוגיים לחשובי ודיווחי מס, סוגיות מיסוי לרואי חשבון ומייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
יום עיון למנהלות לשכה ולבעלי תפקידים אדמיניסטרטיביים
המשמעות של ניהול לשכת המנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת, מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת - ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. המשימה קשה תמיד אך קשה שבעתיים בימים של סוף שנה ותחילת שנה. נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית את המשרד או את הלשכה בארגונים ובתאגידים במדינת ישראל.
קורס דיני עבודה
זו שנה שנייה ברציפות בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית והחלטות מיסוי המשליכות על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתה לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהן במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות וריענון הידע הקיים גם למי שיש ידע במע"מ. כמו כן נלמד את אופני הדיווח והוצאת חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית